„Reklamní fotograf v kultuře a cestovním ruchu.“

Kdo jsem?

Jmenuji se Tomáš Menec a jsem z Nového Města nad Metují. Nebudu vám vyprávět ten klišé příběh, jak jsem se narodil s foťákem v ruce a dodnes bez něho nedám ani ránu, ale zkusím vám popsat cestu, která mě dovedla tam, kde dnes jsem. A světe div se, u mě to celé začalo ve škole...

A jak to tedy začalo?

K focení jsem se dostal relativně pozdě – ve druháku na vysoké škole, tedy v roce 2017. Tehdy jsem během svého studia prezentace a ochrany kulturního dědictví absolvoval předměty základy audiovizuální tvorby a fotografická technika a to byl moment, který změnil můj pohled na tvorbu fotografií. Poprvé jsem totiž dostal do ruky zrcadlovku a zjistil jsem, že focení nemusí být jen o bezmyšlenkovitém mačkání spouště, ale může to být i slušná zábava. Zkoušet si hrát s nastavením foťáku a sledovat, co to udělá s výslednou fotkou, mě doslova nadchlo a ještě ten rok jsem si pořídil svoji vlastní zrcadlovku. A jelikož nemám ve zvyku číst si návody, tak mé první pokusy o hezké fotky dopadly katastrofou. Krok za krokem jsem však přicházel na to, co jaké nastavení dělá, jak funguje ostření a proč je tak důležité dobré světlo. Postupem času se dokonce některým lidem začaly mé fotky líbit (pokud mi tedy tenkrát nekecali) a mně focení bavilo víc a víc.

V roce 2019 jsem si focením vydělal první peníze. Tehdy mě oslovila destinační společnost Kladské pomezí, pro kterou jsem fotil reportážní fotografie z akce Festival zážitků a také regionální produkty. Spolupráce s touto institucí probíhá i nadále a v roce 2021 jsem měl možnost podílet se na aktualizaci regionální fotobanky.

Dva velké zlomy v mé kariéře nastaly v roce 2022. Tehdy jsem dostal možnost fotograficky se podílet na Festivalu české filmové komedie a také jsem nastoupil na pozici PR do Muzea Náchodska. To pro mě znamenalo, že jsem začal s fotkou pracovat na denní bázi a začal jsem jí využívat i jako produkt pro další práci. Kromě focení totiž pracuji s grafickými programy, tvořím plakáty, pohlednice, propagační materiály a podílím se na sazbě, grafické úpravě a předtiskové přípravě většiny materiálů. Od roku 2023 spolupracuji také s destinační společností Berounsko a jejími partnery.

Mezi mé klienty patří například:

Berounsko logo zakladni COLOR
muzeum nachodska – logo – rgb barva podelna
KP-logo_pozitiv_rgb
LOGO_NMNM_RGB_poz
Nachod_sire_CMYK

Chcete se mnou spolupracovat?Pojďme se sejít.

Fakturační adresa:

Tomáš Menec
Malecí 575
549 01 Nové Město nad Metují
IČO: 19488581
Nejsem plátce DPH

2024 © Tomáš Menec
Stahování a používání obsahu webu je bez mého povolení zakázáno.