Kdo vlastně jsem?

30. ledna 2024
Featured Image

Jmenuji se Tomáš Menec a jsem z Nového Města nad Metují. I když nejsem studijní typ, tak jsem se po absolvování gymnázia v Dobrušce rozhodl pokračoval na vysokou školu. Když jsem se rozhodoval mezi studiem informatiky, historie a politologie, z nějakého důvodu jsem dal přednost historii. 

Nastoupil jsem proto na Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde jsem vystudoval bakalářský obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví. A právě zde se stalo něco, co ovlivnilo moji budoucnost. Tento obor totiž nebyl pouze o studiu historie, ale měli jsme i předměty zaměřené na marketing. Během jednoho z nich jsem poprvé dostal do ruky zrcadlovku. Její možnosti mě nadchly natolik, že jsem si ještě v ten samý rok pořídil svojí vlastní a od té doby mě dost často můžete vidět s foťákem v ruce. I když jsem po dokončení bakalářského oboru pokračoval dále na magisterské studium, zájem o focení u mě vyhrál. Studium odborné historie jsem proto těsně před státnicemi ukončil a začal se soustředit na to, co mě baví.

Profesní dráha

V profesním prostředí se pohybuji především v oblasti marketingu. Od prosince 2022 pracuji na pozici PR v Muzeu Náchodska a zároveň se na „volné noze“ věnuji focení. 

Pokud bych se měl vrátit více do historie, tak jsem během studia strávil 5 let jako průvodce na zámku v Novém Městě nad Metují. Zámecké prostředí ve mně vzbudilo zájem o historii, kterou jsem i vystudoval. Po pomyslném završení zámecké dráhy jsme se jako brigádník přesunul do Městského muzea v Novém Městě nad Metují, které není pouze o samotném muzeu. Spravuje totiž i městskou galerii a informační centrum, takže práce zde byla velmi pestrá. Díky tomu jsem dostal rozhled i v oblasti cestovního ruchu, ve kterém jsem zůstal i po ukončení studia. Přesunul jsem se totiž do informačního centra v Náchodě.

V polovině roku 2022 mě to ale začalo táhnout zpět k oboru, který jsem vystudoval. A když se na konci roku naskytla možnost přesunu do Muzea Náchodska na pozici PR, bylo to pro mě znamení pro změnu. Tahle pozice totiž spojuje přesně to, co mám rád – marketing a historii. V muzeu tedy zajišťuji kompletní agendu public relations, starám se o sociální sítě, komunikuji s médii, ale zároveň mám spoustu prostoru pro kreativní práci. Pro muzeum také fotím, dělám grafiku, připravuji propagační materiály a mám možnost spolupracovat se skvělými a inspirativními lidmi. 

Na „volné noze“ působím jako fotograf. Zaměřuji se na reklamní fotografii v kultuře a cestovním ruchu a tvořím tedy fotky, které pomáhají propagovat turistické cíle, kulturní instituce a různé akce. Mezi mé dlouhodobé klienty patří destinační společnost Kladské pomezí a Městské informační centrum Nové Město nad Metují. Od roku 2022 se fotograficky podílím také na Festivalu české filmové komedie a od roku 2023 spolupracuji s destinační společností Berounsko a jejími partnery.

Zámek Nové Město nad Metují - pohled ze zámeckých zahrad

A proč si vlastně fotograf založil blog?

Na to je jednoduchá odpověď. V hlavě se mi rodí spoustu nápadů na různé projekty, které bych chtěl v budoucnu realizovat. A blog je prostor, kde je budu moct hezky textově komunikovat. Jasně, v dnešní době jde vše komunikovat jen skrze sociální sítě. Ale mít nějaký svůj prostor, ve kterém si můžete dělat, co chcete, se prostě hodí. 

Teď už vás nebudu dále zdržovat čtením. Můžete se podívat na moje fotky, kterých je tento web plný. A až budu mít nějakou novinku, tak se vám zase ozvu.

Zatím se mějte krásně!

Chcete se mnou spolupracovat?Pojďme se sejít.

Fakturační adresa:

Tomáš Menec
Malecí 575
549 01 Nové Město nad Metují
IČO: 19488581
Nejsem plátce DPH

2024 © Tomáš Menec
Stahování a používání obsahu webu je bez mého povolení zakázáno.